Raamatu ja roosi päev ning Tiksteri sünnipäev (07/05/14 kl. 08:00)

Raamatu ja roosi päev on saanud Tallinna Inglise Kolledžis juba igaastaseks traditsiooniks. Meie kooliraamatukogu tähistab päeva sel aastal 7.mail. Sel päeval on kõigil võimalus kooli raamatukogule kinkida mõni väärt raamat. Kõik kinkijad tunnustakse temaatilise järjehoidjaga ning kingitud raamatusse kleebitakse sisse temaatiline ex libris kinkija nimega.

Kutsume kõiki üles joonistama ja kirjutama teemal „Mis juhtub raamatukogus siis kui kool on suletud?“. Rohkem informatsiooni vaata lisatud failist.

Lisaks on tulemas üllatusi.

Tegelikult tähistatakse päeva 23. aprillil aga meie oleme siis vaheajal ning otsustasime sel aastal raamatu ja roosi päeva siduda Tiksteri sünnipäevaga.

Natuke ajaloost. 1930ndatel aastatel tuli ühele Barcelona raamatukaupmehele romantiline idee, mille abil suurendada raamatumüüki ja parandada kirjanduse tundmist: Kataloonia kaitsepühaku Püha Jüri päeval hakati tähistama raamatu ja roosi päeva, mil mees kingib naisele roosi ja naine mehele raamatu. Raamatu ja roosi päev ehk The World Book Day osutus suurepäraseks ideeks ja tänapäeval tähistatakse seda kõikjal maailmas.

1. aprill on ka autoriõiguste päev.

Lisatud fail nimekrijaga raamatutest mis on meie kogudesse eriti oodatud.