English College Open 2016

Selleaastane English College Open väitlusturniir toimus 29.-31. jaanuaril. Osavõtjaid oli 10 riigist, sealhulgas ka kaugest Hiinast, Jaapanist ja Singapurist ning Eestile lähedastest Balti riikidest, Sloveeniast, Tšehhist, Ühendkuningriigist ja Saksamaalt.

Keskkoolinoored väitlesid teemadel “Valitsus usub, et veebipõhised otsingumootorid ja tehnoloogiafirmad peaksid nõudmisel jagama oma kasutajate isiklikke andmeid valitsuse organisatsioonidega”, “Valitsus lõpetaks biokütuste tootmise”, “Valitsus keelaks alkoholireklaamid” ja “Valitsus paneks lapsevanemad vastutama nende alaealiste laste toimepandud kuritegude eest”.

Poolfinaalides väideldi teemal “Valitsus toetab etniliste vähemuste ja vähemuskeele gruppide õigust asutada enda koole" ja finaalis väideldi teemal “Valitsus taastaks piirikontrolli Schengeni alal.” English College Open 2016 võitis võistkond BWS Ühendkuningriigist, teise koha sai võistkond China B Hiinast. Parim kõneleja oli Gabriel Ralph. TIKi õpilastest oli kõige edukam Karl Toom.

Lisatud 04.02.16