Ettevõtluse aluste algkursus G1 õpilastele

KÄIMAS ON ETTEVÕTLUSE ALUSTE ALGKURSUS G1 ÕPILASTELE

Ka käesolev aasta ei erine eelnevatest ja koostöös JCI Toompeaga leiab meie koolis aset Ettevõtluse aluste algkursus.

Juba 6-ndat hooaega tegutsev kursuseseeria on saanud lahutamatuks osaks Tallinna Inglise Kolledži õppekavast. See õpetab G1 õpilastele ettevõtluse põhitõdesid ja koondab külalislektoritena enda alla oma ala professionaalid.

Tänaseks on toimunud käesoleva hooaja kursusest 9 tundi, milles on kaasa löönud Kuno Peek, Elmo Puidet, Kaspar Karik, Indrek Põldvee, Urmas Uibomäe, Minni Nool, Heliina Teder ja Jaanika Lilll.

Kursusel osaleb 29 õpilast, kellest on moodustatud 9 erinevat meeskonda.

Äriideed varieeruvad seinast seina. On ärilt-ärile, kui ka ärilt-lõpptarbijale äriideid. Nii mõnelgi on lektorite hinnangul võimalik oma äriidee päriselt tõeks teha ning selle abil raha teenima hakata.

Esimene võimalus enda proovile panekuks on teha päris oma õpilasfirma, millega tegelemine võib saada G2 üheks kirkaimaks elamuseks, kui selle kasuks otsustada.

Selleaastase projektijuhi Kaspar Kariku sõnul proovivad nad JCI poolelt teha kõik, et iga kursusega jätkaks järjest rohkem noori õpilasfirmadega toimetamist. “Meie soov on anda neile energia ja ettevõtlikkuse laeng, mis kannaks neid edasi läbi kooli ja esimeste töökogemuste. See on suurepärane vanus suunata meie noori unistama suuremalt, mõtlema laiemalt ja panna tegutsema oma äriideede kallal. Soovin ise, et oleksin kasutanud selles vanuses õpilasfirma loomise võimalust. Nüüd saan vähemalt pakkuda seda teistele.’’

Tegu on tänasel päeval ainukese sellelaadse kursusega Eesti JCI www.jci.ee ja kooli vahel.

JCI Toompea tegevustega saab olla kursis nende Facebooki lehel https://www.facebook.com/JCIToompea

Kursus kestab 21.veebruarini.

Lisatud 30.01