G5 koolid tähistavad Tartu rahu sajandat aastapäeva (02/02/20 kl. 12:00)

Sel pühapäeval, 2. veebruaril kell 12.00 kogunevad Reaali poisi monumendi juures toimuvale mälestustseremooniale Tallinna Inglise Kolledži, Tallinna Reaalkooli, Tallinna Prantsuse Lütseumi, Tallinna 21. Kooli ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi (G5) koolipered, et tähistada Tartu rahu 100. aastapäeva ja avaldada austust langenud õpilastele ja õpetajatele.

Lisaks G5 koolide, osalevad tseremoonial mitmete teiste kesklinna koolide õpilasesindused, kooli- ja huvijuhid. Kohal on abilinnapea Aivar Riisalu, Kesklinna linnaosa vanem Vladimir Svet ja Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula.

Tseremoonial osalevad G5 koolide liputoimkonnad ja mängivad 21. Kooli trummipoisid. Sõna võtavad Tallinna Inglise Kolledži direktor Toomas Kruusimägi ja Vahipataljoni ülem kolonelleitnant Margot Künnapuu. Pärast langenud õpilaste ja õpetajate mälestuseks pärgade asetamist ja koolikella helistamist, minnakse ühiselt Reaalkooli teed ja kringlit nautima.

Tartu rahu tähistamist Reaali Poisi juures korraldavad G5 koolid rotatsioonikorras. Sel aastal on eestvedajaks Tallinna Inglise Kolledž.