Eelkool

Registreerimine eelkooli 2024/2025 õppeaastaks avaneb 1. mail kell 16.00 aadressil: eelkool.tik.edu.ee

UUS! Uuel õppeaastal lisandub eelkooli keelekümblusrühm, kuhu ootame peamiselt muu kodukeelega lapsi, kes on eesti keelt juba natukene õppinud, aga vajavad selleks lisaõpetust.

Registreerimisvormi ja lepingu täitmine ning allkirjastatud lepingu tagastamine kinnitab koha eelkoolis.

Kontakt: piret.lants@tik.edu.ee

2023/2024. õppeaasta info

Avatakse 10 eestikeelset ja 2 ingliskeelset rühma, rühma suurus on kuni 16 last. Eelkool on mõeldud 6-7 aastastele lastele kooliks valmistumiseks. Õppetöö eelkoolis on tasuline. Tasumine toimub arvete alusel igakuiste osamaksetena, mis on püsiv suurus vaatamata sellele, mitu eelkooli päeva selle kuu jooksul toimus. Lapse eelkoolist puudumisest palume teatada Stuudiumi kaudu puudumise päeva kella kümneks. Lapse haiguse korral saab teha tasaarvelduse, kui laps on puudunud haiguse tõttu järjest kaks nädalat ühes kuus, kui lapsevanem on puudumisest Stuudiumi kaudu ette teatanud ja saatnud tasaarvelduse soovi kohta eelkooli koordinaatorile avalduse.
Lepingu ennetähtaegse lõpetamise soovi korral palume saata digitaalselt allkirjastatud avaldus eelkooli koordinaatorile kooli blanketil 30 päeva ette (vt leping p 4/2).

Paneme kõigile lastevanematele südamele, et koolimaja juurde parkida ega sõita ei ole laste turvalisuse huvides lubatud. Augusti lõpus toimub lastevanemate koosolek, millest teavitatakse kõiki registreerunud vanemaid augustis e-maili teel. Õppetöö eelkoolis toimub üks kord nädalas vastavalt lapsevanema valikule teisipäeviti või kolmapäeviti ja vastavalt lapsevanema poolt valitud ajale. Eestikeelsete rühmade algusajad on 15.15; 15.30; 15.45; 16.00; 16.15. Ingliskeelsete rühmade algusaeg on 15:00. Õppetegevus vaheldub liikumise ja mängulise arendava tegevusega ning kestab kaks ja pool tundi. Lapsele võib kaasa panna väikese söögiampsu.

Esimene koolipäev toimub septembri teisel nädalal 2023 vastavalt valitud päevale ja kellaajale. Kogunemine välisukse juures õues. Viiruste leviku tõkestamiseks ei ole lapsevanematel kahjuks lubatud koolimajja siseneda. Kooli tuuakse ainult täiesti terved lapsed. Haigustunnustega (köha, nohu, kurgu- või peavalu) eelkoolist osa võtta ei saa.

Koolivaheaegadel ja riiklikel pühadel õppetegevust ei toimu. vt. koolivaheaegu SIIT

Õppetöö eelkoolis kestab kuni aprillikuu vaheajani. Viimased koolipäevad on 16./17. aprill 2024.

Muudatuste kohta õppetöös antakse teada Stuudiumi kaudu. Palun jälgige pidevalt Stuudiumi. Vajalikud koolitarbed: 2 harilikku pliiatsit, kustutuskumm, värvilised pliiatsid, viltpliiatsid, liim, käärid, liikuv aabits koos lahtilõigatud tähtedega. Palume lastel kanda koolis vahetusjalanõusid. Eelkooli lõpetamine ei anna 1.klassi astumisel eeliseid teiste soovijate ees. Vastuvõtt Tallinna Inglise Kolledžisse toimub selleks kehtestatud korra alusel.

Eelkooli tasu on 52 eurot kuus.

Kontakt: Piret Länts
eelkooli koordinaator