The College Enquirer

The College Enquirer ehk Enqu, nagu tegijad ja sõbrad teda teavad, on Tallinna Inglise Kolledži ajalehe ülesannet vahelduva eduga täitnud juba 12 aastat. Läbi aegade on Enqut peamiselt välja antud A4 formaadis, kuid 2005. aastal mindi üle A3-le, et oleks „nagu päris“. Kaugem tulevikuvisioon on lehetegemisega internetti kolida.

Enqu ei ole lihtsalt koolileht, vaid ta on õpilaste ideede, arvamuste ja vajaduste häälekandja. Seda, et nii sisu kui välimus on kiiduväärt, näitavad ka 2003. ja 2004. aastal koolilehtede võistlusel saavutatud II kohad ning tiraaž 350, mis lõpuni välja müüa õnnestub. Ilma Enquta oleks elu lihtsalt palju igavam. Lisaks tähtsamate koolisündmuste kajastamisele kuulub iga Enqu koostisesse ka intervjuu mõne vilistlasega, kes oma koolipõlve meenutab, legendaarne klassidevaheline võistlus ABBA ja õpetajate mälumäng Brainwars, põnevad eksperimendid ja mood. Kõige populaarsema osa ajalehest moodustab tagakülg, millel kolledžlaste armuelul hoiab silma peal Juta Moor ning kus igaüks saab teada, millised on iga õpetaja lemmikütlused.

Enqu peatoimetaja aastal 2008 on Kaija Pook ja peatoimetaja abi Marie Vellevoog. Kolledži elu ja tegemisi kajastavad Kaisa Laever, Riina Vainola, Kari Kalk, Kaur Lillipuu, Karl Hendrik Thomson, Karl Juhkami, Mari Haamer, Hanna-Maria Männik ja Kristi Kippasto. Kõike pildistab üles Jaan Kristjan Utno ning lehe muudavad ühtseks tervikuks Mihkel Joasoo ja Karl-Jakob Jürna.

Kõik kommentaarid, sõnumid, kaastööd on väga oodatud aadressile enqu@opilased.tik.edu.ee.