Giving tree

On kätte jõudnud aasta kõige erilisem aeg täis õnne, armastust ja elevust. Mis saaks olla parem viis jõule tähistada, kui aidata neid meie kogukonnas, kes seisavad silmitsi raskustega.

Meil on võimalus teha koostööd kirikute ja muude organisatsioonidega, et aidata rohkem kui 2000 Ukraina põgenikku, kes elavad hetkel kruiisilaeva pardal Tallinna sadamas ja ootavad võimalust endale Eestis kodu leidmiseks ning enda sisse seadmiseks. Tallinki praam “Isabelle” majutab ukrainlasi eelmisest kevadest saadik, pakkudes neile ajutist eluaset kuniks nad leiavad endale kodu ja töökoha, et ennast üleval pidada. Kuna mitmed pered alustavad kruiisilaevalt oma uutesse kodudesse asumist, on neil tarvis hädavajalikke kodutarbeid.

Lootes nende koormat kergendada ning jõulude ajal tuju tõsta, toimub meie koolis “Giving Tree” projekt. Teise ja esimese korruse vahel asuval jõulukuusel on leitavad värvilised sildid, mille peal on kirjas vajaminev ese. Meie sooviks on kõik vajadused täita ning Teie saate meid aidata:

• Vali kuuse pealt üks silt
  • Soeta ese (kuna mõned esemed on suhteliselt kallihinnalised, on tore, kui saaksid seda teha koos sõpradega, nii et igaüks saaks panustada eseme ostu)
  • Soovi korral anneta raha selle eseme soetamiseks.

Sildid on kuuse küljes 6. - 19. detsemberini. Kõik esemed peavad olema toodud kooli 21. detsembriks. Esemete hinnad varieeruvad ning täispikk nimekiri on leitav sõnumi lõpus. Lisaks uutele esemetele oleme väga tänulikud vähe kasutatud esemete üle, kuid palun olge kindlad, et need oleksid heas seisukorras!

Kui Teil on ese olemas, tooge see koolis sekretäri juurde. Kui soovite eseme ostmiseks raha annetada, lisage makse selgitusse eseme nimetus (Helen Birgit Post EE287700771005237660) või lisage silt ja summa sularahas ümbriku sisse. NB! Kui ese juhtub olema liiga suur või raske ning kooli transportimisega tekib probleeme, andke meile julgesti teada ning leiame lahenduse!

Suur tänu, TIKi pere, et aitate Ukraina põgenike jõulud rõõmsamaks muuta!

It is now that special time of year filled with joy, love, and excitement! What better way to spread Christmas cheer than to bless those in our community going through difficult times.

We have an opportunity to work alongside churches and other organizations to help the 2000+ Ukrainian refugees who are currently living aboard a cruise ship docked at Tallinn harbor, waiting to be resettled here in Estonia. Tallink’s "Isabelle" ferry has been housing Ukrainians since this past spring, providing a temporary accommodation solution for these families until they can find apartments and jobs to support themselves. As many are transitioning off the ship into homes all over Estonia, they are in need of essential kitchen appliances and other household items.

In hopes to help ease this burden and lift their spirits this year, a Giving Tree project will be taking place at our school. On the Christmas tree located between the 1st and 2nd floors, you can find colorful tags, each labeled with a specific item. We want to meet all of these needs this Christmas and here is how you can be a part of this project:

• Choose one of the tags on the tree.
  • Purchase the item on the tag (you may team up with a group of friends and each contribute to purchasing a single item)
  • You can also donate money for purchasing a specific item

The tags will be on the tree starting 6th of December until 19th of December. All items should be brought to school by the 21st of December. These items range in price, and can be found listed at the bottom. In addition to purchasing new items, donating gently used ones is also appreciated, but please note that used bedding or towels, for instance, are not appropriate :).

When you have your item ready, you can bring it to school and drop it off in the collection boxes at the secretary office. If you want to donate money for a specific item, please mention that in the payment description (Helen Birgit Post EE287700771005237660) or add the tag and cash into an envelope. NB! If you have the item, but it is too big or heavy and you are experiencing difficulties bringing it to school, kindly let us know and we will find a solution!

Thank you, TEC family, for helping spread love and joy to Ukrainian refugees this Christmas!

Lisatud 05.12.22