Menüü

Vastuvõtt

2020-2021 õppeaasta Tallinna Inglise Kolledži vastuvõtu tingimused ja kord.

Algab vastuvõtt TIKi 1. klassi õppeaastaks 2020/2021.
Võimalik on kandideerida ühte järgmistest õppeprogrammidest:

1. klassi vastuvõtt (riiklik õppekava) toimub õpivalmiduse ning loovuse hindamise katsete alusel 08. ja 09. veebruar 2020.
TIK-i 1. klassi riikliku õppekava õppesuuna rühmadesse võetakse vastu õpilased, kelle elukoha aadress rahvastikuregistri järgi on Tallinna linn.

Registreerimine algab 10. jaanuar kell 16:00 aadressil vastuvõtt 1.klassi
Registreerimine lõpeb 26. jaanuar kell 16:00.
Tulemused avaldame 14.02 kell 16:00 logides sisse lehele algus.tik.edu.ee
Sisse logimiseks kasutage registreerimisel saadud parooli ning esitatud e-posti aadressi.
1. klassi vastuvõtt TIK-i IB PYP soovijatele toimub pärast õpivalmiduse ja õppetoe hindamist ning Eesti kodanikest õpilastele pärast keeletaseme välja selgitamist 15. juuni 2020.
Tallinna Inglise Kolledži (TIK) 1. klassi IB PYP (International Baccalaureate Primary Years Programme) õppekava õppekohtadele võetakse vastu eelkõige välisriikide diplomaatiliste esinduste ja konsulaarasutuste ning rahvusvaheliste organisatsioonide esinduste töötajate ja kokkulepete alusel Eestis tööle asuvate välisriikide kodanikest spetsialistide lapsed. Samuti võetakse TIK-i 1. klassi IB PYP õppesuuna rühmadesse need Eesti kodanike lapsed, kelle vanem töötab diplomaatilisel ametikohal ja/või kes on vähemalt kaks aastat õppinud välisriigis asuvas IB koolis või rahvusvahelises koolis seetõttu, et tema üks vanematest töötas või töötab, tööandja kirjaliku kinnituse kohaselt, välisriigis.

Registreerimine algab 10. jaanuar kell 16:00 aadressil algus.tik.edu.ee.
Registreerimine lõpeb 07. juuni kell 16:00.

Vastuvõtt TIKi 10. klassi õppeaastaks 2020/2021.

Katsetele registreerumiseks on loodud ühiskatsete infosüsteem, mis avaneb 1. märtsil 2020 kell 10.00. Katsetele saab registreeruda kuni 11. märtsini (k.a). Enne registreerimist palume kindlasti tutvuda nelja kooli ühiskatsete korraldamise ja Tallinna Inglise Kolledži vastuvõtukorraga.
Alates septembrist 2020, saab TIK gümnaasiumis õppida:
1) eestikeelsel õppekaval
2) ingliskeelsel õppekaval
Eestikeelne õppekava on riiklik õppekava 10.-12. klassis ja lõppeb Eesti riigieksamitega. Ingliskeelne õppekava on 10. klassis Diploma Progrmme'iks ettevalmistav aasta ja jätkub 11. ja 12. klassis IB DP programmiga, mis lõppeb IBO eksamitega. Rohkem IB DP kohta saad lugeda SIIT. Oma eelistuse gümnaasiumi õppekava osas peab õpilaskandidaat märkima ühiskatsete süsteemis registreerudes ühiskatsetele.

2018.a. ühiskatsete sisu.

Ühiskatsete näidistöid saab vaadata siin.

Vaata ka lisainfot Haridusameti kodulehelt elukohajärgse kooli valiku ja määramise kohta. Inglise Kolledž on ülelinnalise vastuvõtuga — ehk mitte elukohajärgne — kool, ja vastuvõtuprotsess lõpeb enne Haridusameti taotlusprotsessi algust.

Haridusametile taotluse esitamine on vajalik vaid vanematele-õpilastele, kes ei astu ülelinnalise vastuvõtuga kooli.