Abiks info leidmisel

Valik eesti raamatukogudes kättesaadavaks tehtud ja loodud andmebaase.

EBSCOhost Web andmebaasid - e-ajakirjad. Sisselogimiseks küsi kasutajanime ja parooli kooli raamatukogust.

Eesti artiklite andmebaas ISE - Uus andmebaas ISE sisaldab seni e-kataloogis ESTER leidunud ja kõiki ELNET Konsortsiumi raamatukogudes alates aastast 2009 sisestatud artikleid. Eesti humanitaar- ja sotsiaalteaduste artiklite andmebaas (1993-2009)

TLÜ Akadeemilise Raamatukogu E-andmebaasid - Andmebaase saab kasutada Akadeemilises Raamatukogus, Rävala pst. 10. Kasutajaks saab registreerida alates 16. eluaastast, nooremad saavad vajadusel raamatukogu kasutada ühepäevase tasulise külastaja kaardiga (€0.32).

DEA - Digiteeritud eesti ajalehed - Valik ajalehti aastatest 1821-1944 ja valik väliseesti ajalehti alates 1944. aastast.

DIGAR - Digitaalne arhiiv - Arhiveeritud võrguväljaandeid, trükieelsed failid, füüsilisel kandjal e-teavikud (nt. CD-ROM) ja trükiste digiteeritud koopiaid. Arhiveeritud väljaanded on leitavad e-kataloogi ESTER ja Eesti Rahvusraamatukogus loodud bibliograafiliste andmebaaside kaudu.

Eesti mikrofilmide register - Eesti mikrofilmide registri EMIFIR asutamise ja kasutuselevõtmise eesmärk on rahvusteavikutest ja arhivaalidest valmistatud mikrofilmide tagatiskoopiate registreerimine, andmete alaline säilitamine ja kättesaadavaks tegemine.

Lasteluule - Lasteluule andmebaas avab Eestis ilmunud luulekogusid, annab võimaluse leida luuletusi erinevatel teemadel. Otsida saab autori, luuletuse pealkirja, kogumiku nimetuse ja märksõna abil.